Atrakcje

Spędź aktywnie swój pobyt!

Mamy dla Ciebie dobrą cenę za nocleg!

Powiat bieszczadzki to jeden z najpiękniejszych regionów Podkarpacia. Liczne szlaki spacerowe oraz rozbudowana infrastruktura turystyczna, dobrze rozwinięta oferta pobytowo – rekreacyjna, niewielka odległość od innych ważnych ośrodków regionu pozytywnie wpływają na ruch turystyczny. Na terenie powiatu bieszczadzkiego mamy wiele cennych zabytków architektury drewnianej – liczne cerkiewki będące spuścizną mieszkających onegdaj na tym terenie ludzi tworzą niezapomniany klimat. Jest to swoistego rodzaju tygiel kulturowy, którego atmosferę czuć po dziś dzień.

Ustrzyki Dolne, zwane sercem Bieszczad stanowią ośrodek naukowy i kulturalny, turystyczny i sportowy oraz handlowy i usługowy regionu. W Ustrzykach skupionych jest wiele instytucji i organizacji turystyczno-rekreacyjnych. Wokół miejscowości wytyczone zostały szlaki spacerowe. W zimie funkcjonuje kilka wyciągów narciarskich, jest tor biathlonowy i saneczkowy.

Atrakcje w naszym mieście:

  • Stacja Narciarska Gromadzyń (domki znajdują się na stoku)
  • Stacja Narciarska Laworta (wyciąg krzesełkowy) – 4km
  • Narciarskie trasy biegowe i letnie w Ustianowej Górnej – na Żukowie(4 km)
  • Szlaki spacerowe wokół Ustrzyk Dolnych
  • Kryta pływalnia z basenami zewnętrznymi „Delfin”
  • Bieszczadzkie Muzeum Przyrodnicze
  • Stadniny koni
  • Muzea

Atrakcją dla turystów jest Bieszczadzka Kolejka Leśna, która powstała jeszcze przed I wojna światową – odrestaurowana i odbudowana. Bieszczady można podziwiać nie tylko z ziemi ale również z lotu ptaka. Jest to możliwe dzięki działającym w Bezmiechowej i Weremieniu szybowiskom. Można skorzystać z oferty latania szybowcem, na paralotniach i parapentach.

Niedaleko Ustrzyk Dolnych znajduje się Zalew Soliński, który jest największym w Polsce sztucznym zbiornikiem wodnym retencyjno-energetycznym. Zaporę zwiedza się pieszo, podziwiając panoramę jeziora. Na końcu budowli znajduje się kąpielisko, zjeżdżalnia wodna i przystań statków. Nad Zalewem Solińskim, na turystów czekają wypożyczalnie takich sprzętów jak: rowerki, jachty, kajaki czy łódki, oraz kursy wycieczkowe statkiem. Płynąc, można z bliska oglądać trzy wyspy zlokalizowane na terenie jeziora: Wyspę Mała, Dużą i Skalistą, oraz Zjawę, która pojawia się nad powierzchnią wody tylko w pewnych okresach w roku. Wody zalewu należą do grupy wód nizinnych o pierwszej klasie czystości. Można tam łowić szczupaki, sandacze, okonie, pstrągi, leszcze i karpie, zarówno z brzegu, jak i pływając łódką.

Stacja Narciarska Gromadzyń

www.ustrzyki-narty.pl
tel. 13 461 14 37
– 3 wyciągi orczykowe i trasy 800-900 m,
– sztucznie śnieżone, oświetlone i ratrakowane
– od sezonu 2019/2020 kolej linowa – kanapa 4-osobowa.

Wstępnej rezerwacji dokonujemy telefonicznie lub mailowo. Rezerwację należy potwierdzić wpłacając zadatek.

Zapytanie ofertowe